آسترولوژی – قسمت سوم

آسترولوژی – قسمت سوم

 

ستاره شناسی به مسائل مختلفی می پردازد و به کمک تمام اتفاقات و مسائل اجتناب ناپذیر می شتابد.

ستاره شناسی بی دلیل در برابر بایدها نمی ایستد و بی جهت به دنبال علمی شدن نبایدها نمی رود.

از دیدگاه علمی تمام خانواده خورشیدی از خورشید متولد شده اند.

ماه ، مریخ ، مشتری ، زمین و سایر ستارگان اندام های خورشیدی هستند.

انسان نیز از اندام های زمین است و زمین از اندام های خورشید.

همه چیزهایی که از منبع واحدی متولد می شوند دارای درونیات مشترک هستند.

پس هر اتفاقی در خورشید رخ دهد ، ارتعاشاتی در سلول های بدن ما ایجاد خواهد کرد زیرا سلول های ما ازخورشید متولد شده اند.

به نظر می رسد فاصله خورشید با ما زیاد است اما این طور نیست.

 

آسترولوژی 99

 

در بندبند استخوان های ما و در جزءجزء خون ما اتم های خورشید زندگی می کنند. ما بخشی از خورشید هستیم پس تعجبی ندارد اگر زندگی ما تحت تاثیر خورشید قرار گیرد. نوعی همدلی و ارتباط ذهنی بین ما و خورشید برقرار است اگر آن را بدرستی درک کنیم می توانیم به قلمرو یکی از ابعاد ستاره شناسی قدم بگذاریم.

امروزه دانشمندان معتقدند هر جرم آسمانی تشعشع رادیواکتیو منحصربفرد خود را دارد. امواجی که زهره از خود ساطع می کند آرام و ساکن هستند در حالی که ماه امواج متفاوتی از خود ساطع می کند.

امواجی که از مشتری به ما می رسند متفاوت از امواجی هستند که از خورشید به ما می رسند. این تفاوت به خاطر اختلاف ترکیبات گازی لایه های تشکیل دهنده هر سیاره است.

در زمان تولد کودک تمام مجمع الکواکب ها ، ستارگان و کهکشان های دیگر که در افق زمین در حال گردش هستند در ذهن کودک ثبت می شوند. شرایط کیهانی موجود در لحظه تولد با تمام ضعف ها ، قوت ها و توانایی هایش بر کل زندگی انسان اثر می گذارد.

 

ستاره شناسی دانش جدیدی نیست اما متاسفانه امروزه مانند خرابه های بنای بزرگی که روزگاری وجود داشته است ، به نظر می رسد.

ستاره شناسی دانش کامل ولی فراموش شده است. متاسفانه اکثر کسانی که تحت لوای ستاره شناسی فعالیت می کنند مشغول فریب دادن مردم هستند.

یک ستاره شناس واقعی هیچگاه به روی وقوع قطعی یک اتفاق پافشاری نمی کند. او می داند که ستاره شناسی دانش وسیعی است ، آنقدر وسیع که همه افراد با شک و تردید به حیطه آن پا می گذارند.

شما باید تصاویر روشنی از زوایای مختلف ستاره شناسی داشته باشید تا بدون ترس و تردید وارد حوزه ستاره شناسی شوید.

 

ستاره شناسی را می توان به سه بخش تقسیم کرد:

بخش اول : هسته و جوهره آن است که غیر قابل تغییر است. درک این بخش از ستاره شناسی بسیار مشکل است و پس از شناخت آن فقط باید با آن همراه شد.

بخش دوم : لایه میانی است که فرد می تواند آن را تغییر دهد. این بخش نیمه ضروری ستاره شناسی است و شما اگر نسبت به آن آگاهی داشته باشید می توانید آن را تغییر دهید در غیر این صورت امکان تغییر آن برایمان وجود نخواهد داشت. اگر دانش و آگاهی وجود داشته باشد آنگاه راههای مختلفی برای ایجاد تغییر وجود خواهد داشت.

بخش سوم : لایه بیرونی و غیر ضروری است (هرچند مردم بیشترین کنجکاوی را نسبت به همین بخش دارند.)

بخش سوم فقط حاشیه بیرونی ستاره شناسی است و هیچ ضرورتی در آن وجود ندارد.  اما متاسفانه اکثر ما فقط برای مشورت در مورد همین مسائل غیر ضروری نزد ستاره شناس ها می رویم.

 

شما در بهترین حالت تا سطح نیمه ضروری زندگی پیش می روید. کنجکاو هستید بدانید چند سال زندگی خواهید کرد اما برایتان مهم نیست چگونه زندگی خواهید کرد.

کسی نمی پرسد چرا زندگی خواهد کرد؟

برای چه زندگی خواهد کرد؟

و یا در زندگی چه باید بکند؟

این سوالات برای کسی مطرح نمی شوند و به همین دلیل هم ساختار ستاره شناسی از هم پاشیده است.

هدف نهایی ستاره شناسی پرداختن به ضروریات و بنیان هاست.

ستاره شناسی دارای ابعاد عمیق و متفاوتی است که به رابطه بین شما و جهان می پردازد. در اینجا تمام هستی در کنار شما خواهد بود و شما تنها نخواهید بود.

 

جبر یا اختیار ؟

حضرت علی (ع) روزی از حضرت محمد (ص) سوال کرد:

آیا انسان آزاد و مختار است هرکاری می خواهد انجام دهد یا توسط سرنوشت و تقدیر خود محدود شده است؟

البته این سوالی است که سال ها ذهن انسان را به خود مشغول کرده است. به هر حال حضرت محمد (ص)  از حضرت علی (ع)  خواست تا یک پایش را از زمین بلند کند. حضرت علی (ع)  با تعجب پای چپش را از روی زمین بلند کرد. حضرت محمد (ص)  از او خواست تا پای دیگرش را نیز از روی زمین بلند کند . حضرت علی (ع) با تعجب پرسید این کار چگونه ممکن است؟

حضرت محمد (ص) فرمود : تو اگر می خواستی، می توانستی بار اول پای راست خود را از روی زمین بلند کنی اما اینک قادر به به انجام این کار نیستی .

انسان در بلند کردن پای اولش آزاد است. اما به محض اینکه پای اولش را بلند کند ، پای دیگرش به زمین می چسبد و محدود می شود.

 

در ارتباط با بخش های غیر ضروری زندگی ما همیشه آزاد هستیم پای اول خود را بلند کنیم. اما بعد دیگر بخش های ضروری زندگی ، محدود می شوند. ما گام های غیر ضروری بر می داریم ، در مخمصه قرار می گیریم و بعد از آن قادر به انجام بخش های ضروری زندگی خود نیستیم.

اگر انسان برده مطلق سرنوشت خویش باشد ، آنگونه که عموم ستاره شناسان اعتقاد دارند ، و اگر همه چیز از پیش تعیین شده باشد آنگاه دیگر انسان نیازی به مذهب ندارد.

اگر انسان آزاد باشد هرکاری می خواهد انجام دهد آنگاه با آشوب و هرج و مرج رو به رو خواهیم بود.

اما واقعیت حالت سوم است که والاترین جوهره هرچیزی است و تعلق به درونی ترین بخش وجود ما دارد.

پس سه حوزه در زندگی انسان وجود دارد . در بخش مرکزی و ضروری همه چیز از پیش تعیین شده است . درک این مطلب یعنی درک دنیای غیر قابل پیش بینی روزمره اما در میان این دو بخش دیگری وجود دارد که با درک این بخش انسان می تواند از تلاش برای انجام غیر ممکن ها دست بر دارد و می تواند و می تواند ممکن ها را به انجام برساند.

 

ستاره شناسی کمک به مردم در حل مشکلات آنان است.

نمودار تولد هر شخص تصویری از ساختار روانی وی ارائه می دهد و یک آسترولوژیست ماهر
می تواند عملکرد فرد را که  سبب ایجاد مشکلات وی شده به آسانی حدس بزند.

هر فرد با درک چارچوب روانی خود می تواند ، بر آن ها غلبه کند.

مهارت من در هر دو شاخه روانشناسی (مشاوره) و ستاره شناسی وسیله با ارزش دیگری برای کمک به بیماران و همچنین حفظ جسم و روح و روان خودمان است.

امروزه مشاوره با ارزش ترین وسیله درمان شناخته شده است زیرا بسیاری از ناراحتی ها ناشی از سرکوب کردن رنجش ها ، نا امیدی ها و یا عصبانیت بوده که در نتیجه تمام جسم را تحت تنش قرار می دهد.

ما انسان ها تا زمانی که تحت تاثیر اجتماع باشیم قطعا تحت تاثیر کواکب هم قرار خواهیم گرفت ، اگر از یکی گذر کرد می توان امید داشت که از دیگری هم گذر کرده.

اما تحت تاثیر بودن اجتماع و کواکب را نمی توان انکار کرد.

 

 

هرچه علم افزون تَحَیُّر

                         کار سپاسگزاری افزون تر

 

 

آسترولوژی اسلامی بر پایه نظریات ۳ دانشمند بزرگ :

ابوریحان بیرونی –  ابوعلی سینا – بطلمیوس

که در ۳ دوره مقدماتی ، متوسط و پیشرفته تدریس خواهد شد.

 

آسترولوژی 8

 

آسترولوژی دانشی عمیق و عظیم است.

این دانش ابزاریست که به کمک آن می توان فهمید در چه زمان و مکانی ، چه مقدار انرژی به وجود آمده ، کجا رفته و چگونه می توان آن را بازیافت در زمان به وجود آمدن و یا اتفاق افتادن هر چیزی ( مثل تولد یک انسان و یا به وجود آمدن یک حالت خاص برای هر چیزی ) و یا در زمان از بین رفتن آن ، چه صورت فلکی و یا چه وضعیتی باعث بروز آن شده و در کل تاثیر آن چیست؟

به خصوص هنگام تولد هر نوزادی وضعیت انرژی کیهانی چه تاثیری بر او داشته و آن شخص به واسطه تاثیرپذیری از آنها و جذب انرژی آنها دارای چه خصوصیاتی در زندگی خواهد بود.

آسترولوژی می گوید آنچه که اتفاق خواهد افتاد در لایه ای لطیف تر وجود دارد و می توان آن را رصد کرده و از آن آگاه شد.

همچنین دلیل بروز اتفاقاتی که اکنون در حال وقوع هستند یا افتاده اند را .

از این دیدگاه آسترولوژی را نه فالگیری است و نه پیشگویی.

بلکه آگاهی پیدا کردن از انرژی هوشمند کیهانی ، شناخت ، بررسی و استفاده از آن است.

افلاک و جهان هستی دارای انرژی های هوشمندی هستند که به وسیله آسترولوژی می توان آنها را شناخت و درک کرد و به تاثیرات آنها روی هر چیزی به خصوص زندگی پی برد.

 

 

آسترولوژی – قسمت اول

آسترولوژی – قسمت دوم