آموزش سازمانی

 تحلیل مبادلات(رفتار متقابل) سازمانها

تحلیل مبادلات(به اختصار : تم) یک سری تئوری‌ها و تکنیک‌های نامحدود در زمینه رفتار متقابل ، احترام به خود و مواظبت از خود می باشد .

به تخصص در کار بیش از هر چیز توجه می‌شود و این یک ضرورت تردید ناپذیر است ، اما هر مدیری به وجود روابط مطلوب با کارکنان و روابط کارکنان با یکدیگر و با کسانی که در انجام کار با آنان سر و کار دارند پی می‌برد ، به عبارت روشن تر یک مدیر برای ایجاد روابطی مطلوب و صمیمانه برای انجام کار‌ها ، اگر نه بیش از تخصص حداقل به همان میزان ، نقشی حیاتی در پیشبرد هدف‌های سازمان ایفا می‌کند .

تحلیل رفتار متقابل1

تحلیل مبادلات(رفتار متقابل) در محیط کار به شایسته ترین وجهه عوامل موثر درباره ایجاد روابطی موثر بین مدیران، کارکنان و سایر کسانی که در پیشبرد هدف‌ها و انجام بهینه کارهای یک سازمان ایفای نقش می کنند پرداخته است .

جولی هی تجارب بیش از ۲۰ سال خود را در تدریس و مشاوره در چهار قاره جهان درباره‌ی بهبود روابط محیط‌های متنوع کاری و فعالیت گسترده در ترویج تحلیل مبادلات نقش مهمی دارد ،تحلیل مبادلات نیاز به تسلط مفاهیم ، اصطلاحات و موضوع های گسترده کاری را در برمیگیرد ، که از کسب و کار گرفته تا صنعت ، اقتصاد ، آموزش و بسیاری زمینه‌های دیگر و سازمان‌های متعددی که در آن‌ها کار انجام می‌شود و پیچیدگی ها و بسیاری از ریزه‌کاری دیگری که در محل‌های کار پیش می‌آید .

این روش (رفتار متقابل) به عنوان موثرترین شیوه‌ی روان درمان شناختی شده است .

در اوایل دهه ۱۹۶۰ معیاری توسط دکتر اریک بررن ابداع گردید و مورد استقبال فراوان گرفت ، اریک برن در آن زمان به تاسیس انجمن بین‌المللی تحلیل مبادلات مبادرت نمود و اکنون ۶۵ کشور جهان از طریق انجمن‌های ملی تحلیل مبادلات و ترویج این زمینه فعالیت دارند تحلیل مبادلات گام‌های ساده‌ای برای بهره‌بردن از تحلیل مبادلات در محیط کار عرضه کرده است .

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید .