تست عضله (حرکت شناسی کاربردی )

علم حرکت شناسی یا کینسولوژی  ( تست عضله )

کلید رسیدن به سرور و آرامش ، داشتن عشق و محبت بی قید و شرط برای تمام زندگی از جمله برای خودمان است که آن را شفقت می‌نامیم . بدون شفقت ، تنها مقدا بسیار جزئی از سعی و تلاش انسان به نتیجه می‌رسد . این را می‌توان به شکل بزرگتری در درمان افراد نیز مشاهده کرد ، هنگامی که بیماران نمی‌توانند واقعاً علاج پیدا کنند یا به طور اساسی درمان شوند تنها راه ، درخواست از قوه شفقت، چه برای خود و چه برای دیگران است . در این مرحل تمامیت معنوی تبدیل به یک التیام بخش یا شفا دهنده می‌شود.

حرکت شناسی بدن یا کینسولوژی ، مطالعه ماهیچه‌‌ها و حرکات بدن بخصوص برای شرطی سازی جسمانی است .

 

تست عضله

 

مطالعه حرکت شناسی بدن” تست عضله ” برای اولین بار در نیمه دوم قرن گذشته توسط دکتر جورج گودهارت که پیشگام در تخصصی به نام حرکت شناسی کاربردی بود، صورت پذیرفت .

 

 فیزیوتراپ جورج گودهارت در سال ۱۹۷۲ “دیترویت – میشیگان” تکنیکهای تست ماهیچه‌ای را به شکلی فراگیر در کلینیک تخصصی‌اش مورد آزمایش قرارداد و به پیشرفت غیرمنتظره‌ای دست یافت که نشان داد قوت و ضعف هر ماهیچه به سلامت یا آسیب اندام بدن مربوطه، مرتبط بود . او در ادامه متوجه شد که هر ماهیچه فرد با روش درمان طب سوزنی ارتباط برقرار می‌کند، به همین جهت کارش را با پزشک فیلیکس من بر روی اهمیت روش درمانی طب سوزنی مرتبط کرد .

 

در سال ۱۹۷۶ زمانی که کتاب “جورج گودهارت” “با موضوع حرکت شناسی کاربردی” به نوبت ویرایش دوازدهم خود رسیده بود و این فنون را به همکارانش تدریس کرد و کارهای او به سرعت توسط دیگران یاد گرفته شد و نهایتاً منجر به هدایت و انتقال اطلاعات به کالج بین‌المللی حرکت شناسی کاربردی شد. به علاوه عده زیادی از اعضای این کالج متعلق به آکادمی طب پیشگیری بودند، همچنین یک ارائه دقیق از پیشرفت این رشد با جزئیات کامل توسط “دیوید والتر” در حجم گسترده‌ای و با موضوع”حرکت شناسی کاربردی” در سال ۱۹۷۶ انتشار پیدا کرد. از آن‌جا که ضعف یک ماهیچه خاص نشان دهنده وجود یک روند پاتولوژی و آسیب در ارگان یا اندام مربوطه بود- تایید شده توسط تشخیص از طریق طب سوزنی یا معاینات آزمایشگاهی – این روش توانست ابزار بالینی و بسیار مفیدی برای شناسایی بیماری به حساب آید.

 

 

 

 هزاران پزشک شروع به استفاده از این روش کردند و اطلاعات جمع آوری شده اهمیت “علم حرکت شناسی” را بیشتر نشان داد که در واقع یک روش تشخیصی مطمئن بود که می‌توانست پاسخ بیمار نسبت به درمان را دقیقاً به تصویر بکشد.

 

این روش بصورتی فراگیر مورد پذیرش افراد حرفه‌ای در تمامی رشته‌های علمی شد .

 

اگرچه هرگز به عنوان رشته اصلی در پزشکی به کار گرفته نشده، اما به شکلی گسترده و کامل پزشکان را هدایت کرد، یکی از این پزشکان “دکتر جان دایموند” بود او روانپزشکی بود که شروع به تشخیص و درمان بیماری‌های روانی کرده و آن را به عنوان “حرکت شناسی رفتاری ” نام گذاری کرد .

 

هنگامی که دیگر محققان مشغول بررسی مزیت‌های این روش در تشخیص انواع آلرژی ، اختلالات تغذیه‌ای و پاسخ  نسبت به یک دارو بودند ، دکتر دایموند از این تکنیک برای تحقیق در مورد سودمندی و عوارض جانبی تعداد گوناگون و زیادی از محرک‌های روانی مثل انواع هنر ، موسیقی ، ابزار احساسات در چهره ، ما نوسان صدا و استرس‌های عاطفی استفاده کرد ، او مدرس خارق‌العاده‌ای بود و سمینارهای او هزاران افراد متخصص را که به تخصص قبلی‌شان برگشته بودند دوباره با یک علاقه و کنجکاوی مجدد مجذوب خود کرد، گویا که تازه این بار بود که روش کاربردی این تکنیک را کشف کرده بودند .

 

 کشف دکتر دایموند نشان داد که قرارگیری در معرض احساسات منفی و مثبت توسط محرک‌های ذهنی وفیزیکی ، منجر به ضعیف و قوی شدن ماهیچه‌‌ها می‌شود .

 

مثلاً لبخند شما باعث می‌شود که در این تست قوی عمل کنید و استفاده هرگونه جملات منفی از قبیل “از تو متنفرم” باعث عملکردی ضعیف می‌شود .

 

دکتر دایموند کتابی به نام “بدن شما دروغ نمی گوید ” در سال ۱۹۷۹ منتشر کرد .

 

 

 

دکتر هاوکینز در سال ۱۹۷۵ شروع به تحقیق در خصوص ” حرکت شناسی بدن” در واکنش به حقیقت و کذب کرد .

 

چیزی که در “حرکت شناسی بدن” دیده می‌شود میزان از هوشیاری همگانی یا چیزی است که خود هاوکینز آن را پیروی از” یونگ” و “پایگاه داده‌های هوشیاری و آگاهی “می نامد .  عنصر مطرح در این پدیده وجود ماهینی دوگانه در پاسخ‌هاست.

 هاوکینز به این نتیجه رسید که سوالات باید طوری سرهم شوند که جواب بسیار واضح و روشن و به صورت بله یا خیر و دقیقاً مانند سیناپسهای عصبی که یا کار می‌کنند یا نمی‌کنند و یا مثل پایه‌ای ترین اشکال بافت سلولی از علم و دانش، و مثل بیشتر چیزهایی که فیزیکدانان در مورد ماهیت ضروری انرژی جهانی می‌گویند بدست می‌آیند .

 

آیا مغز انسان در سطوح اولیه یا کامپیوتری که به انرژی عظیم جهانی متصل است ، از این که می‌تواند بیشتر از آن‌چه می‌داند اطلاعات داشته باشد آگاه است ؟

 

( آنچه باشید که قرار است باشید )

 

همانطور که تحقیق “دکتر هاوکینز” ادامه یافت ، کشف پربار او در مدرج کردن سنجش معیاری برای حقیقت نسبی که افراد با افکار عمیق و ایدئولوژی‌ها می‌توانستند از این طریق از یک تا هزار اندازه‌گیری شوند، قدم مهمی در این راه تلقی می‌شود.

همین مفهوم عظیم درجه بندی‌ها بود که برای اولین بار در تاریخ بشریت توانست اعتبار ایدئولوژی‌ها را ارزیابی کند ، همان طور که کیفیت داخلی هر موضوعی می‌توانست مورد بررسی قرار گیرد .

 

هاوکینز در طول بیست سال بررسی بر روی درجه بندی‌‌های یکسان ، ‌توانست طیف کاملی از میزان و مرتبه هوشیاری و آگاهی انسان را با شرحی کامل از نقشه و طرح‌های اعجاب انگیز آن از تجربیات بیشتر تجزیه و تحلیل کند .

 

این استخوان بندی در این حس آگاهی ، نمایی از شرایط کلی انسان بدست آورد که اجازه داد تجزیه‌ای فراگیر و گسترده از احساسات و روحیات افراد ، جوامع و نژادها را با خود به همراه داشته باشد .

 

این نگاه عمیق نه تنها درکی جدید از سیاحت انسان به دنیا را فراهم آورد بلکه همچون راهنمایی عمل کرد که به ما گفت در کجای این نردبان روشنگری و روشنفکری معنوی قرار داریم و در نهایت این آگاهی را  به ما داد که در سفر شخصیمان به این دنیا می‌توانستیم چه کسی باشیم ؟

 

دکتر هاوکینز با نتایج پر ثمر خود که طی دهه‌ها بدست آورده است نگاهی به روشنگری‌های نافذ از کشفیات انقلابی که در گذشته و در علوم فیزیک و دینامیک بدست آمده بود می‌اندازد.

 

او برای اولین بار در تاریخ روشنفکری غرب نشان می‌دهد که نوری ضعیف در علم در حال تایید چیزی است که عارفان و اولیاء همیشه در مورد خدا ، خود و ماهیت واقعیات می‌گفته‌اند . این طرز نگاه به هستی ، ماهیت و الوهیت ، تصویری از رابطه بشر با جهان را ارائه می‌دهد که در ظرفیت خود بسیار نمونه است و می‌تواند هر دوی “روح و منطق ” را راضی نگه دارد .

 

در اینجا خرمنی گسترده از روشنفکری و معنویات وجود دارد شما می‌توانید از آن درس بگیرید و حتی بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید از آن بهره جویید .

 

مهم‌ترین مانع پیشرفت انسان فقدان دانش او در مورد ذات هوشیاری و آگاهی است اگر نگاهی لحظه به لحظه بر روند ذهنمان بیاندازیم به سرعت درمیابیم که ذهن ، بیش از چیزی که قرار است در حال فعالیت است و آشکار می‌شود که تصور اینکه عمل ما بر اساس تصمیمات متفکرانه‌مان شکل می‌‌گیرد توهمی بیش نیست .

 

“علم حرکت‌شناسی” برای اولین بار ، رابطه بسیارصمیمی بین “ذهن و بدن” برقرار کرد و موضوع “ذهن همراه با بدن فکر می‌کند ” را فاش ساخت ، بنابراین مسیری برای کشف راههای که هوشیاری و آگاهی با مکانیسم ظریف خود در پشت روند بیماری‌ها آشکار می کردند فراهم آورد .

 

وقتی که شروع به کاوشگری در ذات مشکلات بشر می‌کنیم به این نتیجه می‌رسیم که هرگز معیاری قابل اعتماد برای آزمایشات وجود نداشته است که طبق آن بتوان انگیزه و تجربیات بشر را در طول تاریخ اندازه‌گیری و تفسیر کرد .

 

امروز ، “علم حرکت‌شناسی” علمی محسوب می‌شود که بر اساس آزمایش بر روی هرچیز یا محرکی و پاسخ‌های ماهیچه‌ای پایه گذاری شده است . یک محرک مثبت باعث برانگیخته شدن پاسخ قوی ماهیچه‌ها و یک محرک منفی منجر به نشان دادن پاسخ‌های منفی در آزمایش می‌شود آزمایش بالینی حرکت‌شناسی ماهیچه‌‌ها به عنوان تکنیکی برای تشخیص ، در طی بیست و پنج سال گذشته تایید و تصدیقات گسترده‌ای پیدا کرده است، خود تست بسیار ساده ، سریع و نسبتاً دور از خطا و شکست است .

 

پاسخ مثبت ماهیچه ، در مقابل جمله‌ای که آشکارا صحیح است اتفاق می‌افتد و پاسخ منفی زمانی اتفاق می‌افتد که شخص در مقابل جمله‌ای کذب قرار می‌گیرد، این پدیده به شکلی کاملاً مستقل از آگاهی، دانش یا عقیده فرد آزمودنی اتفاق می‌افتد .

 

نتیجه آزمایش بر فرهنگ‌‌ها و جوامع معتبر و در گذر زمان، همیشه ثابت بوده است.

 

 این تکنیک برای اولین بار در تاریخ بشر ابزاری فراهم کرده است که کاملاً قابل تصدیق و تایید است و در طول گذر زمان با انتخاب‌های تصادفی یا ساده، ثابت و غیر قابل تغییر بوده است و می‌تواند حقیقت را از کذب تشخیص دهد، اما مطلب مهم‌تر این است که میفهمیم توسط این پدیده تست شدنی می‌توان میزان هوشیاری و آگاهی افراد را درجه‌بندی کرد ، و با این روش یک مقیاس لگاریتمی از تمام اعداد پدید می‌آید که میزان قدرت نسبی هوشیاری و آگاهی هر فردی در تمام سطوح تجربیات انسانی را طبقه‌بندی می‌کند .

 

باعث شگفتی نیست اگر موجودات زنده قادر باشند عکس‌العملی مثبت نسبت به عوامل حامی و عکس‌العملی منفی نسبت به عوامل غیر حامی در زندگی نشان دهند ،این مکانیسم اساسی برای بقاء است .

 

ذات در همه اشکال زندگی دارای ظرفیتی است که قادر به شناسایی تغییرات است و نسبت به آن عکس‌العمل نشان می‌‌دهد ، به همین دلیل درختان در ارتفاعات بلند ، کوتاه‌تر می‌شوند زیرا به همین نسبت اکسیژن در جو کمتر است ، نباید فراموش کرد که مواد اصلی سلول‌های انسانی پروتوپلاسم  خیلی حساس‌تر از آگاهی و هوشیاری در درختان هستند .

 

آیا انسان می‌تواند به طور خودبه خودی باعث پیشرفت خود شود ؟ چرا ؟

شاید تمام کاری که نیاز است انجام شود این است که شادابی و طراوتش را افزایش دهد ، او بدون هیچ تلاشی موقعیت خود را به چیزی فراتر افزایش می‌دهد .

زور هرگز نمی‌تواند این شاهکار را انجام دهد ، قدرت نه تنها می‌تواند این کار را انجام دهد ، بلکه قادر است آن را بصورتی مداوم و همیشگی انجام دهد .

 

“علم حرکت‌شناسی بدن” یا همان تست عضله ، به منزله پیوندی است که جهان مادی را با ذهن و روح در ابعاد متفاوت پیوند می‌‌دهد .

 

در جهانی که پرواز انسان‌های خواب آلود است که قدرت ذاتی‌شان را از دست داده‌اند این علم می تواند مانند ابزاری عمل کند که ارتباط قطع شده را با واقعیت برای همه نشان دهد.

و حال امروزه شخصی به نام برادلی نلسون فارغ‌التحصیل دانشگاه ماشاژ درمانی در غرب “سانلرنزو کالیفرنیا” در سال ۱۹۸۸ است، او در درمان افرادی در رشته‌ی ماساژدهی در درمان بیماران آمریکایی و کانادایی، که از یک بیماری اسرارآمیز و لاعلاج مثل خستگی مزمن رنج میبردند موفق بوده است، و به صورت بین‌المللی سخرانی‌هایی درحیطه شفادهی طبیعی بیماری‌‌‌های مزمن انجام داده است و یکی از متخصصین حاضر در دنیا در حوزه سلامت هیجانی و شفابخشی مغناطیسی است .

 او روش شفادهی ساده و قوی ایجاد کرده است که این روش شامل” رمز بدن و رمزدهی “هیجانی است .

 

برادلی نلسون شروع کننده درمان شفابخشی است و روش‌های او عدم تعادل‌هایی که باعث بیماری و مشکلات هیجانی می‌شد را رفع و حذف کرده است.

 

 او باور دارد و می‌‌داند که زمانی که شما بخواهید عدم تعادل ها را درهم بشکنید ، بدن قدرتی درونی برای شفابخشی خود دارد که به کمک شما خواهد آمد و با تست عضله ” علم حرکت‌شناسی ” به اطلاعات ناخودآگاه دست می‌یابید .

 

” تست عضله ” برای دست یافتن به پاسخ‌ها یاری دهنده است چراکه بدن در مواجه با سوال ، وقتی که حقیقت یا دروغ را می‌گوییم ، به صورت فیزیکی پاسخ می‌دهد ، تست عضله در زمان پاسخ درست ، قوی است و در زمان پاسخ دروغ عملکرد ضعیف عضلات را نشان می‌دهد .

 

شما با کمک تکنیک‌های به روز دنیا می توانید از طریق ” تست عضله ” ریشه‌ی احساس‌های ناخوشایند و ریشه‌ی بیماری‌های خود و عدم تعادل بدن خود را خنثی کنید و از همه مهم تر پیشگیری از بیماری‌های جسمی و روحی و روانی خود کنید.

 

 این تکنیک‌ها ( تست عضله و … ) کاملاً علمی هستند ، با تکنیک‌های ایموشن کد (ریشه‌یابی احساسات) بادی کد ( رمز بدن ) و به کمک تست عضله هر شخص می‌تواند به شفای روح و روان و جسم خود کمک کنید .

 

آموزش تکنیک‌های روز دنیا اعم از تست عضله و … را از ما فرا بگیرید .