تیپ شناسی کودکان

 

تیپ شناسی :

تئوری روانشناسی تحلیلی یکی از شناخته شده ترین تئوری های دنیا که هیچگاه دستورالعمل و نسخه ی کلی برای کسی نمیپیچد.

تیپ شناسی کودکان بر اساس تئوری های شخصیت روانشناس بزرگ کارل گوستا یونگ ایجاد شده است.

 

تیپ شناسی

 

تیپ شناسی کودکان از شانزده نوع کودک نوع کودک و نوجوان تا ریزبینانه و دقیق به رفتار های کودکان و نوجوانان تمرکز کنید و نقشه ای از روان او بدست آورید و بتوانید تاثیرگذاریتان را بر کودکان و نوجوانان بعد از شناخت بالا ببرید. وقتی روح و روان او را به خوبی لمس می کنید همین باعث می شود به او نزدیکتر شوید و دنیای لذت بخشی را از آن خود و کودک و نوجوانتان کنید. همچنین شیوه ی رویارویی با چالش هایی که در مراحل مختلف رشد، از بدو تولد تا هفده سالگی با او برخورد خواهید کرد به شما ارائه میدهد. فرزندان یک خانواده ویژگی های سرشتی و ذاتی متفاوتی دارند، ویژگی های سرشتی که بعدها در بزرگسالی تبدیل به ویژگی های شخصیتی افراد می شوند.

 

علاوه براینکه صفات شخصیتی برخی از کودکان درون یک خانواده با فرزندان دیگر میتواند خیلی متفاوت باشد. حتی در برخی مواقع شاهد بوده ایم که صفات شخصیتی کودکان کاملا مستقل از والدین بوده است.

 

با استفاده از تیپ شناسی شخصیتی فرزندانتان به خوبی به تفاوت های سرشتی و شخصیتی کودکان اعم از درونگرایی ، برونگرایی،واقع گرایی، رویاپردازی، تفکری، احساساتی بودن، قضاوت کننده و مشاهده کننده پی ببرید. بنابراین شناخت این ویژگی ها و ابعاد شخصیتی به پیشبینی رفتار کودکانتان به شما کمک شایانی می کند.

در مشاوره ی کودکان ما از والدین سوالاتی را میپرسیم تا تیپ شخصیتی کودکان را شناسایی کنیم و به والدین کمک می کنیم تا با در نظر گرفتن تیپ شخصیتی کودکش بتواند رفتار مناسب تری را برگزیند.

 

برای شناخت بیشتر کودکان و نوجوانانتان با ما تماس بگیرید و به ما مراجعه کنید.