تیپ های شخصیتی

تیپ های شخصیتی

 

همه ی آدم های کره ی خاک براساس یک الگوی کهن که در همه ی ما وجود دارد، دوست دارند که یک قهرمان باشند و دوست دارند که بدرخشند و از درخشش خودشان لذت ببرند. اما مسئله ی مهماین است که چیزی که در همه ی ما به صورت یکسان وجود دارد نمیتواند به صورت یکسان هم اتفاق بیفتد. همه از یک راه نمیتوانند قهرمان بشوند، هرکدام از آدم ها باید مکاشفه کنند و مسیر خودشان را پیدا کنند. البته اگر امکاناتی برای مکاشفه در اختیار من و شما باشد و سرعت مکاشفه بالاتر رود، هزینه های مکاشفه پایین تر می آید بنابراین لذت از زندگی به خوبی میتواند افزایش یابد.

همه ی ما نیازمند یک ابزاری هستیم که اینکار را به خوبی انجام دهیم چون هرچقدر این ابزارها معتبرتر باشند، میتوانند برای ما کارایی بیشتر، اعتماد فراوانتر و سرمایه گذاری راحت تری را به بار بیاورند.

ما راجع به تیپ شناسی صحبت میکنیم. تیپ شناسی که چهار بعد را در نظر میگیرد و یکی از پرکاربردترین روش ها در دنیاست و تمام دنیا از این روش برای ارزیابی شخصیت عالی استفاده کرده اند و این ابزار توانسته کمک های خارق العاده ای به آنها بکند تا در یکسری تصمیمات اساسی در زندگی کمک کند. وگرنه براساس تصمیمات اشتباهی که میگیرید باید یکسری تاوان هایی را پس بدهید و فقط تاوان های مالی نیست بلکه تاوان عمرتان هم است ما میخواهیم کمکتان کنیم که عمرتان را بهتر مدیریت کنید. اگر کسی بتواند از عمرش خوب استفاده کند از زندگی راضی تر است ، در ارتباطش موفق تر است، در شغلش با احساس خوبی پیش میرود بنابراین این ابزار به شما کمک میکند وقتی خودت را شناختی حالا کار مناسب را انتخاب کنی وبه شما در انتخاب شغل کمک می کند.

اگر میخواهی تغییر شغل بدهی لطفا اشتباهات گذشته را تکرار نکن تیپ‌شناسی به تو اجازه می دهد که یک تغییر شغلی خوب را تجربه کنی. اگر مدیر هستی و میخواهی منابع انسانی را سازماندهی کنی به شما آموزش میدهد که هرکدام از انسان ها نوعی از ارتباط را می پسندند و نوعی از ارتباط برایشان تاثیر گذار است و یکسری از شغلها برایشان مناسب است. چقدر آدم ها در سازمان ها هستند که آدمهای اشتباهی را در سازمان ها استخدام کردند و به آنها پاداش های فراوانی دادند تا آنها انگیزه پیدا کنند اما میسر نشده و حتی فکر کردند اگر برایشان آموزشی بگذارند جواب می گیرند ولی آدم هایی هستند در آن سازمان ها که برای آن فضای سازمانی نیستند و اشتباهی در آنجا قرار گرفته اند و اگر قرار باشد به این صورت برایشان سرمایه گذاری شود آنها نمیتوانندپاسخی بدهند پس از دست توبیخ و پاداش های اضافه کار خاصی برنمی‌آید.

 


 

لطفا سه اصل را برای سازمانها در منابع انسانی منابع کنید:

  1. با تستی که برایتان ارائه میدهیم نیرو را در جای درست انتخاب کردید.
  2. حالا به آن آموزش بدهید که مهارت های شغلی آن شغل را پیدا کند.
  3. کمی بهش وقت بدهید تا شغلش جا بیفتد و بتواند به شما خروجی مناسب بدهد.

 

 

تیپ شناسی مصارف دیگری هم دارد در ازدواج میتوانید از آن استفاده کنید. آدم های متنوعی هستند که در فضای ازدواجشان اتفاق هایی افتاده که احساس کردند به درد هم نمیخورند و خیلی زود راهشان را از هم جدا کرده اند اما متوجه نشدند اگر کمی قلق های هم را میدانستند به  جدایی نیاز نبود و متوجه میشدند که  همدیگر را آزار میدهند و از راه دیگر میتوانند آزار کمتری ببینند. برای انتخاب زوج  بهتر میتوانید گزینه ی مناسبتری را برگزینید.  اگر بخواهم با این آدم ازدواج کنم چه مسائلی را با آن دارم؟ و برای حل چه مشکلاتی آماده شوم؟ و چه لذت هایی در زندگی ام وجود دارد؟ اگر این را خوب بدانید نمیگویید که زوجهایی وجود دارند که اصلا باهم مشکل ندارند.

 

 

 

تیپ شناسی در هدایت تحصیلی  کمک می کند خوب است که فقط به بازار کار نگاه نکنید و از طریق شخصیت شناسی خود بتوانید رشته تان را درست انتخاب کنید. آدم هایی هستند که کارشان بازار دارد ولی خودشان حال بازار را ندارند و لذت نمیبرند.برای والدین و معلمان که با یک نسل بعدی طرف هستند، چقدر برای شما والدین یا معلمین مهم هستند؟  از نسل بعدی خودتان مراقبت کنید که آسیب هایی که نسل ما خوردند نخورند و همینطور وارد مسیرهایی نشوند و بتوانیم روی فرزندانمان سرمایه گذاری کنیم که واقعا بچه های ما چه پتانسیل و کارایی دارند.

 

این ابزار تیپ شناسی بی نهایت به شما کمک میکند با سوالاتی درمورد خودتان و برای سازمان ها و معلمان و والدین که از تیپ های شخصیتی منحصر به فردتان آگاه شوید و در ادامه مسیر زندگی تان و ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه به خوبی سرمایه گذاری کنید و از زندگی کردن لذت ببرید.

 

ما در مورد چهار بعد روان صحبت می کنیم که چه تاثیراتی را در ما می‌گذارد و در مکانیسم تصمیم گیری، ارتباط موثر و انتخاب های اساسی زندگی مانند انتخاب رشته ی مناسب ، شغل مناسب، ازدواج و شما چگونه انرژی تان را بدست می آورید که آیا انرژی تان یا از بیرون یا از درونتان بدست می آورید که باعث می شود که دوتا محیط کاری متفاوت و دو روش تربیتی متفاوت و دوتا انتخاب همسر متفاوت را برایتان رقم بزند.

 

بعد از اینکه انرژی تان را بدست آوردید حالا چگونه میخواهید پردازش کنید با شهودتان یا حستان ؟ هر کدام از اینها دنیای شما را متفاوت می‌کند و تاثیرات شما را هم در این دنیا متفاوت می کند.

 

حال چگونه می خواهید تصمیم گیری کنید؟ با دلتان یا مغزتان؟ هر کدام از اینها که جواب بدهید دنیای شما متفاوت می شود و انتخاب شما و نوع موفقیت شما متفاوت خواهد بود.

 

حال چطور میخواهید رفتارتان را در محیط کار سازماندهی کنید؟ باز هم در اینجا تفاوت ها خیلی زیاد است. هیچ تیپی با هیچ تیپ دیگری برتری ندارد هر تیپی در جایگاه خودش کارایی دارد. اگر تیپ ها را به ارزش تبدیل کنیم که این تیپ از آن تیپ بهتر است یا این ترجیه روانی از آن ترجیه روانی بهتر است مشکلاتی را برای روش عملکرد، فکر کردن ، روش برنامه ریزی را بوجود می آورد.

ما منتظرتان هستیم.

با ما تماس بگیرید