آسترولوژی – قسمت دوم

آسترولوژی – قسمت دوم

 

از کهن ترین تمدن هایی که به دانش ستاره شناسی پرداخته اند می توان به تمدن های بابل ، هند ، مصر ، سومر و کلدانی اشاره کرد.

در این تمدن ها بررسی ستارگان به دلایل مختلف موردنیاز بوده است.

گستره پهناور دانش کهن ستاره شناسی را می توان منطبق بر اعتبارات عقلی به اقسام و شاخه هایی تقسیم کرد.

در سال ۱۹۲۰ یک دانشمند روس به نام چیجفسکی (CHIJEVSKY) مطالعات کاملی انجام داد متوجه شد هر یازده سال یکبار انفجارهای عظیمی در خورشید رخ می دهد. او با بررسی یک دوره هفتصد ساله دریافت همیشه همزمان با پدیده انفجار خورشیدی ، یک جنگ ، اغتشاش یا نابسامانی در کره زمین اتفاق می افتد.

 

ما معمولا فکر می کنیم خورشید گوی ساکن بزرگی است اما در واقع خورشید ارگانیسمی زنده ، پویا و آتشین است. حالات خورشیدی هر لحظه تغییر می کند و زمانیکه حتی اندک تغییری در حالات خورشیدی بوجود  می آید، زمین نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

۲۴ ساعت قبل از وقوع کسوف پرندگان آواز خواندن را متوقف می کنند. میمون ها از بالای درختان پایین می آیند و تشکیل گروه می دهند تا از خود محافظت کنند.

بعد از چیجفسکی ، یک فیزیکدان سوییسی به نام پاراسلسوس (PARACELSUS) با مطالعات بیشتر در این زمینه به کشف جدیدی نائل شد.

او کشف کرد انسان زمانی بیمار می شود که هماهنگی بین او و چیدمانی از ستارگان که در زمان تولدش وجود داشته است، از بین می رود.

سالها قبل از پاراسلوس ، حدود ۶۰۰ سال پیش از میلاد مسیح ، فیثاغورث اصل ارزشمند توازن سیاره ای را مطرح کرده بود.

او معتقد بود هر ستاره ای از طریق حرکت و جابجایی در فضا ارتعاش منحصربفردی را ایجاد می کند. مجموع ارتعاشات ستارگان یک توازن موسیقیایی تولید می کند که توازن کیهانی نامیده می شود.

در هنگام تولد فرد ملودی ایجاد شده توسط ستارگان در ذهن تازه و حساس کودک نقش می پذیرد. در طول زندگی هرگاه با این ملودی همگام و همخوان باشید، سالم و تندرست خواهید بود و هرگاه این هماهنگی را از دست بدهید مبتلا به بیماری خواهید شد.

 

پاراسلوس کار جالبی انجام داد. او تا قبل از دیدن نمودار تولد هر بیمار برای او دارو تجویز نمی کرد. جالب اینکه به این ترتیب او می توانست بیمارانی را که پزشکان دیگر قادر به معالجه آنها نبودند معالجه کند.

در لحظه تولد یک انسان ستارگان بسیاری در حال طلوع کردن در افق زمین هستند. همانگونه که خورشید صبح طلوع و شب غروب می کند ، ستارگان بسیار دیگری در طول شبانه روز در حال طلوع و غروب کردن هستند.

در زمان  تولد هر انسان بطور همزمان ستارگانی طلوع می کنند و ستارگانی غروب می کنند.

مجمع الکواکبی در حال صعود و مجمع الکواکبی در حال فرود است و انسان در چیدمان مشخصی از ستارگان به دنیا می آید.

 

آسترولوژی 5

 

در زمینه تاثیر چیدمان ستارگان بر حیات انسان مطالعات زیادی انجام شده است.

به عنوان مثال می دانیم که اقیانوس تحت تاثیر حالات ماه قرار می گیرد، حال اگر در نظر داشته باشیم که نسبت آب و نمک موجود در آب اقیانوس دقیقا مشابه نسبت آب و نمک بدن انسان است.

آنگاه نتیجه خواهیم گرفت اگر آب اقیانوس تحت تاثیر حالات ماه قرار می گیرد پس قطعا آب بدن انسان نیز نمی تواند از این تاثیرات مصون باشد.

همچنین بررسی ها و تحقیقات نشان داده است با نزدیک شدن به روزی که ماه کامل می شود میزان جنون و دیوانگی در دنیا افزایش می یابد در حالی که در آخرین روزی که ماه در تاریکترین حالات خود قرار دارد مقدار کسانی که دیوانه می شوند به کمترین میزان خود می رسد.

 

پروفسور براون (Professor Brown) تحقیق جالبی انجام داده است. او نمودار تولد بسیاری از نظامیان ، پزشکان و متخصصین مشهور را جمع آوری کرد.

با بررسی این نمودارها متوجه شد افرادی که تخصص های یکسان دارند اکثرا تحت تاثیر چیدمان مشابهی از ستارگان متولد شده اند.

به عنوان مثال دریافت مریخ تاثیر زیادی بر زندگی نظامیان مشهور داشته است در حالی که در زندگی اکثر دانشمندان اثری از مریخ دیده نمی شود.

او با بررسی نمودار تولد پنجاه هزار نظامی دریافت که تاثیر مریخ در زندگی این افراد بسیار زیاد بوده است.

معمولا در لحظه تولد این افراد مریخ در حال طلوع کردن بوده است.

البته گاهی اوقات ممکن است برخلاف این مساله نیز اتفاق بیفتد. ولی بطور قطع این موارد زیاد نخواهد بود.

 

با گسترش تحقیقات بیشتر مشخص می شود که مهارت های خاص فرد به وسیله زمان تولد او مشخص می شوند. شاید کسانی که حتی آشنایی سطحی با ستاره شناسی دارند مدعی شوند که این مساله به خاطر تولد فرد در یک چیدمان خاص ستارگان است.

همانطور که قبلا توضیح داده شده آب اقیانوس به شدت تحت تاثیر ستارگان قرار می گیرد. از سوی دیگر زندگی در آب به وجود آمده است و بدون آب زندگی میسر نیست.

 

ای اف تی 7

 

آب اسرارآمیزترین عنصر حیات است.

تمام تاثیراتی که از ستارگان ، کیهان و کهکشان به انسان می رسند از طریق واسطه ای به نام آب به انسان می رسند .

هرگونه تشعشع پس از عبور از آب موجود در بدن انسان می تواند بر روی او اثر بگذارد.

 

امروزه دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که هر موجود زنده ای دارای یک احساسگر درونی (شهود) است که به کمک آن می تواند تاثیرات کیهانی را حس کند، شاید انسان هم دارای چنین ابزاری باشد اما به دلیل تکیه بر عقل و منطق خویش از وجود آن غافل مانده است.

انسان تنها موجود زنده ای است که به خاطر عقل و هوش ، بسیاری از چیزهایی را که روزگاری در اختیار داشت از دست داده است. البته به کمک عقل و هوش ، او چیزهایی را نیز بدست آورده است که قبلا در اختیار نداشت.

اما برآیند این دو منجر به بروز خطر تخریب انسان شده است.

 

 آسترولوژی (ستاره شناسی) چیست ؟

از گذشته تا امروز عده ای ستاره شناسی را خرافات و اعتقاد کورکورانه به حساب می آوردند. شاید این حرف صحیح به نظر برسد زیرا انسان هرگاه نتواند برای مطلبی توضیح علمی بیابد آن را اعتقاد کورکورانه می نامد.

اما واقعیت این است که ستاره شناسی شبه علم است، البته علم به معنای بررسی و تحقیق در رابطه بین علت و معلول.

در ستاره شناسی گفته می شود هیچ اتفاقی در روی کره زمین بدون علت نیست حتی اگر ما از علت آن اتفاق آگاه نباشیم.

آنچه در آینده شکل می گیرد مستقل و منفک از گذشته نیست.

آنچه شما فردا هستید به چگونگی امروز شما مربوط می شود و آنچه امروز هستید به چگونگی فردای شما ربط پیدا می کند.

 

ستاره شناسی ( آسترولوژی ) نقائص و اشکالات چشم اندازی را که گذشته به وجود آورنده آن بوده است و آینده از آن حاصل می شود را تشخیص می دهد.

در ستاره شناسی گفته می شود آنچه فردا اتفاق خواهد افتاد امروز در سطح ظریفتری حضور دارد.

آبراهام لینکلن سه روز قبل از ترور شدن در خواب دید که کشته شده است و جنازه اش را در یکی از اتاق های کاخ سفید قرار داده اند. او از خواب پرید و با خنده خوابش را برای همسرش تعریف کرد. هرچند آنها این خواب را جدی نگرفتند و به آن خندیدند. اما سه روز بعد آنچه او در خواب دیده بود با همان جزئیات به حقیقت پیوست.

چگونه خواب می تواند تا این حد به واقعیت نزدیک باشد؟

چنین تصاویری وقتی در خواب دیده می شوندکه در حال حاضر درجایی وجود داشته باشند. در واقع اگر بتوانیم پنجره امروز را بگشاییم ،
می توانیم آینده را در بیرون پنجره ببینیم.

 

به طور کلی می توان ستاره شناسی را تلاش برای کاوش در آینده به روش های مختلف دانست. یکی از متداولترین روش ها مطالعه چگونگی تاثیرگذاری اجرام سماوی بر انسان است.

اما نکته ای که باعث نگرانی دانشمندان شده است این است که آیا هر انسانی بطور مستقل و فردی تحت تاثیر اجرام سماوی قرار می گیرد؟

طبیعت به هر انسان یک اثر انگشت منحصربفرد و غیرقابل تکرار می دهد. میلیاردها انسان تا کنون بر روی این کره خاکی زندگی کرده اند و میلیاردها انسان دیگر در آینده بر روی زمین زندگی خواهند کرد، اما اثر انگشت هیچیک از آنها تکرار نخواهد شد. نکته جالب این است که حتی دوقلوهای مشابه نیز اثر انگشت های متفاوتی دارند.

حال که طبیعت می تواند چنین حساب و کتابهای ظریفی را نگه دارد و می تواند تا این حد استقلال و فردیت به یک انسان هدیه کند ، آیا نمی تواند زندگی و روح منحصربفردی به هر انسان ببخشد؟

 

آسترولوژی 7

 

آسترولوژی (ستاره شناسی) می گوید اگر بتوانیم بر روی هسته مطالعه کنیم ، زبان آن را کشف و رمزگشایی کنیم و اگر بتوانیم با آن صحبت کنیم ، آنگاه می توانیم برنامه کاری کامل هر انسانی را مشخص کنیم.

چارت تولد کاوشی در این موضوعات است.

هزاران سال است وقتی کودکی به دنیا می آید انسان مشتاق بوده است بداند آینده او چه خواهد شد !

اگر بتوان در این مورد اطلاعاتی کسب کرد می توان امکانات بیشتری برای او فراهم کرد. در این صورت اتفاقات را نیز ساده تر خواهیم پذیرفت.

 

 

آسترولوژی – قسمت اول

آسترولوژی – قسمت سوم